Креативен сет - Грнчарско тркало
 • Креативен сет - Грнчарско тркало
 • Креативен сет - Грнчарско тркало
 • Креативен сет - Грнчарско тркало
 • Креативен сет - Грнчарско тркало
 • Креативен сет - Грнчарско тркало

Креативен сет - Грнчарско тркало

800 MKD
без ДДВ: 678 MKD
Шифра на производ: 96371
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Прекрасен сет за моделирање кој вклучува грнчарско тркало на батерии кое се врти како вистинско! Брзината на ротирање може да се контролира со помош на копчињата кои се наоѓаат странично на тркалото. Откако ќе се направи посакуваната форма од глинамол и ќе се исуши, децата ќе можат да ја избојат со боичките кои се исто така вклучени во сетот.

Сетот содржи:

 • грнчарско тркало
 • 2 пакетчиња глинамол(вкупна тежина 900гр)
 • 6 бои за украсување(виолетова,портокалова,зелена,сина,жолта,црвена)
 • пластични сечила за обликување и моделирање

Производот работи на батерии, потребни се 2х1.5V D батерии, батериите не се вклучени во пакувањето.

Производот се препорачува за деца над 8 години.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: kreativen, set, grncarsko, trkalo

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:30 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

 • 070/841-712
 • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2019. UKION SHOPS