Најново
Chicco количка - Duo Best Friend Optical Jungle
  • Chicco количка - Duo Best Friend Optical Jungle
  • Chicco количка - Duo Best Friend Optical Jungle
  • Chicco количка - Duo Best Friend Optical Jungle
  • Chicco количка - Duo Best Friend Optical Jungle
  • Chicco количка - Duo Best Friend Optical Jungle
  • Chicco количка - Duo Best Friend Optical Jungle
  • Chicco количка - Duo Best Friend Optical Jungle

Chicco количка - Duo Best Friend Optical Jungle

18.790 ден.22.190 ден.
Шифра на производ: 3011
Достапност: На залиха
Количина:

Chicco количка Duo Best Friend Optical Jungle 
Едноставен и интуитивен, но со високи перформанси, Chicco Duo Best Friend Comfort е најдобриот сојузник за родителите кои бараат паметно решение за слободно движење.
Цврста количка и седиште за автомобил: секој елемент на Duo Chicco Best Friend Comfort е дизајниран да го поедностави животот на родителот, обезбедувајќи комфор и стил.
Лесна за користење, лесна за затворање и екстра компактна кога е затворена, се карактеризира со едноставни облици, збогатени со стилски детали што ќе го направат Trio Best Friend Comfort на Chicco вашиот најдобар пријател досега.

BEST FRIEND - Количка

Дизајнирана за да го олесни животот на родителите
Chicco Best Friend количката има едноставен и интуитивен механизам. Реверзибилното седиште е удобно за детето. Рачката е обложена со високо квалитетна еко кожа, се прилагодува во три различни позиции и и дава на количката доза на стил.
Се затвора со една рака, стои исправена кога е затворена.
Секогаш едноставна за употреба, таа е паметно решение за секојдневните прошетки.

Екстремно компактна кога е затворена
Благодарение на специјалниот механизам за затворање на седиштето, количката е неверојатно компаткна кога е затворена во било која позиција, и кога е свртена кон Вас и кога гледа кон напред.

Комфорна во секоја ситуација
Седиштето може да се прилагоди во три позиции, држачот за нозе и рачката исто така, им овозможува на родителите и детето секогаш да останат во најудобна и ергономска позиција.

Максимална заштита во сите временски услови
Тендата се продолжува, со дел со патент, е идеална и за сончеви денови и за слаби врнежи, благодарение на специфичниот водоотпорен материјал.

Пријатна за возење
Опремена со амортизери на сите четири тркала.

BEST FRIEND- Седиште за автомобил

Седиштето BEST FRIEND одговара за бебиња од раѓање до 13кг.(група 0+). Седиштето е според E R44/04 стандарди и треба да биде поставено во спротивен правец од движењето на автомобилот.
Лесно и функционално e најдобриот сојузник за патување со кола и секојдневно возење низ град.
1. Безбедно и удобно
BEST FRIEND Седиштето за автомобил е опренмено со безбедносни каиши, дополнително перниче кое се вади и меки перничиња на рамената кои овозможуваат безбедност и удобност за бебето.
2. Заштитна тенда
Тендата е водоопторна за подобра заштита на бебето дури и кога се користи на рамката од количката.
3. Мод на возење
Брзо и едноставно може да се прикачи на рамката.

Седиште за автомобил KAILY 0+

- Седиштето за автомобил е одобрено за превоз со автомобил на деца од раѓање до 13 кг (Група 0+), во согласност со стандардот ECE R44 / 04.
- Мора да биде инсталирано во автомобилот во позиција наназад.
- Лесно и функционално, тоа е најдобриот сојузник за патувања со автомобил и дневни прошетки, уште од првите денови.
- Седиштето за автомобил Kaily е опремено со безбедносни појаси со 3 точки, отстранлив мек дел- редуктор, како и меки перничиња на појасите за да се обезбеди безбедност и удобност на бебето.
- Седиштето за автомобил брзо и лесно може да се постави на рамката на компатибилната количка (Best Friend +, Multiride со адаптери или Minimo 3 со адаптери).
- Тендата е водоотпорна за да го заштити детето што е можно подобро.
- Лесно и отстранливо перниче- редуктор.
- Компатибилно со стандардната база на Kaily (се продава одделно) за лесно поставување на бебето во автомобилот.

Технички карактеристики:

- Возраст на употреба: Од раѓање до 13 кг.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: kolichka, sedishte, chicco
Chicco количка - Duo Best Friend Optical Jungle Chicco количка Duo Best Friend Optical Jungle  Едноставен и интуитивен, но со високи перформанси, Chicco Duo Best Friend Comfort е најдобриот сојузник за родителите кои бараат паметно решение за слободно движење. Цврста количка и седиште за автомобил: секој елемент на Duo Chicco Best Friend Comfort е дизајниран да го поедностави животот на родителот, обезбедувајќи комфор и стил. Лесна за корист.. Category: Product #: 3011 Regular price: 18.790 ден. 22.190
18.790
Available from: ЕЛМАР ТРЕЈД ДООЕЛ

Инфо

БУБАМАРА ИНТЕРНЕТ ПРОДАВНИЦА

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:00 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (во близина на Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената за достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1500 денари

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2023. UKION SHOPS