Најново
Забавна игра - Funny bunny
  • Забавна игра - Funny bunny
  • Забавна игра - Funny bunny

Забавна игра - Funny bunny

550 ден.
Шифра на производ: 9523
Достапност: На залиха
Количина:

Забавна игра funny bunny, супер забава за целото семејство. 

Играта содржи: платформа за играње, 16 фигури (зајчиња) во 4 различни бои, 24 карти.

Карти: картите со зајче покажуваат колку чекори треба зајчето да се движи по платформата за играње, додека доколку извлечете карта со морков тоа значи дека треба да го свртите морковот на платформата при што се отвараат дупки на платформата и вашето зајче може да падне.

Начин на играње: Се поставува платформата за игра и секој играч зема зајчиња во иста боја. Картите се мешаат и се поставуваат на масата. Секој играч влече карта, во зависност од картата доколку се падне со зајче чекори по патеката кон врвот, доколку се падне морков, го врти морковот на платформата. Победник е играчот што ќе ги искачи своите зајчиња на врвот од платформата.

Играта може да ја играат 2 - 4 играчи. 

Препорачана е за деца над 5 години.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: igra, zabavna, зајчиња
Забавна игра - Funny bunny Забавна игра funny bunny, супер забава за целото семејство.  Играта содржи: платформа за играње, 16 фигури (зајчиња) во 4 различни бои, 24 карти. Карти: картите со зајче покажуваат колку чекори треба зајчето да се движи по платформата за играње, додека доколку извлечете карта со морков тоа значи дека треба да го свртите морковот на платформата при што се отвараат дупки на платформата и вашет.. Category: Product #: 9523 Regular price: 550 ден. 550
Available from: ЕЛМАР ТРЕЈД ДООЕЛ

Инфо

БУБАМАРА ИНТЕРНЕТ ПРОДАВНИЦА

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:00 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (во близина на Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената за достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1500 денари

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2023. UKION SHOPS