Најново
Друштвена игра Џенга
  • Друштвена игра Џенга

Друштвена игра Џенга

280 ден.
Шифра на производ: 6585
Достапност: На залиха
Количина:

Џенга е едноставна игра која нуди супер забава. Наредете ги дрвените плочки и играта може да започне. Пакувањето содржи 4 коцки, играта може да се игра со коцки или без коцки. Доколку се игра без коцки, откако ќе се наредат дрвените плочки, секој играч извлекува по една плочка и ја реди повторно над кулата. Играта трае додека не се сруши кулата, губи оној играч на кому ќе му се сруши кулата. Доколку се вклучени и коцките во играта, откако ќе се фрлат се собира нивниот збир и играчот треба да извлече плочка од редот со збирот на коцките. Откако ќе ја извлече плочката ја става на врвот на кулата, по што коцки фрла наредниот играч. Играта трае додека не се сруши кулата, губи оној играч на кому ќе му се сруши кулата.

Пакувањето содржи 48 дрвени плочки и 4 коцки.

Играта може да ја играат 2 - 4 играчи

Играта се препорачува за возраст над 4 години.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: jenga
Друштвена игра Џенга Џенга е едноставна игра која нуди супер забава. Наредете ги дрвените плочки и играта може да започне. Пакувањето содржи 4 коцки, играта може да се игра со коцки или без коцки. Доколку се игра без коцки, откако ќе се наредат дрвените плочки, секој играч извлекува по една плочка и ја реди повторно над кулата. Играта трае додека не се сруши кулата, губи оној играч на кому ќе му се сруши кулата. Докол.. Category: Product #: 6585 Regular price: 280 ден. 280
Available from: ЕЛМАР ТРЕЈД ДООЕЛ

Инфо

БУБАМАРА ИНТЕРНЕТ ПРОДАВНИЦА

Купените производи може да ги подигнете два дена по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:00 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (во близина на Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената за достава изнесува 130 денари.

За нарачка над 1500 денари

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2024. UKION SHOPS