Најново
Креативен сет - Вулкан

Креативен сет - Вулкан

250 ден.
Шифра на производ: 2381
Достапност: На залиха
Количина:

Супер забава за малите креативци. Ставете ги состојките во кратерот и потоа со шприцот додадете малку вода и погледнете ја ерупцијата на вулкаот. Експериментот може да го повторите повеќе пати.

Сетот содржи:

 • пластичен вулкан
 • сода бикарбона
 • лимонска киселина
 • црвена боја
 • шприц
 • 2 пластични кутии за чување на сода бикарбоната и лимонска киселина
 • пластична чаша
 • лашичка и мешалка
 • детално упатство за изработка за експреиментот

Производот се препорачува за деца над 8 години.

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: kreativenset, vulkan
Креативен сет - Вулкан Супер забава за малите креативци. Ставете ги состојките во кратерот и потоа со шприцот додадете малку вода и погледнете ја ерупцијата на вулкаот. Експериментот може да го повторите повеќе пати. Сетот содржи: пластичен вулкан сода бикарбона лимонска киселина црвена боја шприц 2 пластични кутии за чување на сода бикарбоната и лимонска киселина пластична чаша лашичка и мешалка .. Category: Product #: 2381 Regular price: 250 ден. 250 Available from: ЕЛМАР ТРЕЈД ДООЕЛ

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:30 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

 • 070/841-712
 • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2021. UKION SHOPS