Најново
 Мини чоколадна фонтана
 • Мини чоколадна фонтана
 • Мини чоколадна фонтана
 • Мини чоколадна фонтана

Мини чоколадна фонтана

950 ден.1.300 ден.
Шифра на производ: 2310
Достапност: На залиха
Количина:

Елегантна чоколадна фонтана на три нивоа е совршена за сите специјални прилики! Едноставно ставете бело или темно чоколадо и вклучете го апаратот. Чоколадната фонтана го носи чоколадото на врвот на кулата каде што тече надолу по секое ниво, создавајќи прекрасна глетка.

Карактеристики на производот:

 • моќност 65W
 • напон: 230V, 50Hz
 • димензии на производот: 23х16см
 • фонтаната треба добро да биде нивелирана за да се добие ефектот
 • напомена: не ставајте храна што се распаѓа во чоколадната фонтана, тоа ќе влијае на формирањето на ефектот на фонтаната, па дури и да ја заглави и да предизвика дефект на машината
 • по инсталација на машината и нејзино нивелирање, ве молиме приклучете ја моќноста, прво притиснете го левото копче за топлина(загревање) и почекајте 5 минути а потоа ставете го чоколадото да се стопи во садот од нерќосувачки челик, откако ќе се растопи чоколадото притиснете го десното копче за да стартува фонтаната.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: cokoladna, fontana

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 14:00 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

 • 070/841-712
 • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2020. UKION SHOPS