Најново
Забавна игра - Funny bunny
  • Забавна игра - Funny bunny
  • Забавна игра - Funny bunny

Забавна игра - Funny bunny

360 ден.
Шифра на производ: 26025
Достапност: На залиха
Количина:

Забавна игра funny bunny, супер забава за целото семејство. 

Играта содржи: платформа за играње, 16 фигури (зајчиња) во 4 различни бои, 24 карти.

Карти: картите со зајче покажуваат колку чекори треба зајчето да се движи по платформата за играње, додека доколку извлечете карта со морков тоа значи дека треба да го свртите морковот на платформата при што се отвараат дупки на платформата и вашето зајче може да падне.

Начин на играње: Се поставува платформата за игра и секој играч зема зајчиња во иста боја. Картите се мешаат и се поставуваат на масата. Секој играч влече карта, во зависност од картата доколку се падне со зајче чекори по патеката кон врвот, доколку се падне морков, го врти морковот на платформата. Победник е играчот што ќе ги искачи своите зајчиња на врвот од платформата.

Играта може да ја играат 2 - 4 играчи. Препорачана е за деца над 5 години

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: зајчиња

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 14:00 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2020. UKION SHOPS