Најново
Забавна игра Scrabble junior
  • Забавна игра Scrabble junior
  • Забавна игра Scrabble junior
  • Забавна игра Scrabble junior

Забавна игра Scrabble junior

300 ден.
Шифра на производ: 2017390
Достапност: На залиха
Количина:

Scrabble Junior е популарна игра за составување на зборови.

Подлогата на која се игра е двострана. Едната страна е со веќе нацртани фигури за кои треба само да се состават зборови, додека на другата страна играчите сами треба да креираат свои зборови. Во сетот има четири фигури секоја со различен карактер, која фигура ќе ја одбереш зависи од тебе. Со среќа забавувајте се.

Димензија на пакувањето: 26,5x3,5x26,5см

Димензија на подлогата за играње: 50х50 см

Производот се препорачува за деца над 6 години

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: scrabble

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 14:00 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2020. UKION SHOPS