Најново
Распродадено
Друштвена игра Џенга
  • Друштвена игра Џенга

Друштвена игра Џенга

250 ден.
Шифра на производ: 6585
Достапност: Распродадено
Количина:

Џенга е едноставна игра која нуди супер забава. Наредете ги дрвените плочки и играта може да започне. Пакувањето содржи 4 коцки, играта може да се игра со коцки или без коцки. Доколку се игра без коцки, откако ќе се наредат дрвените плочки, секој играч извлекува по една плочка и ја реди повторно над кулата. Играта трае додека не се сруши кулата, губи оној играч на кому ќе му се сруши кулата. Доколку се вклучени и коцките во играта, откако ќе се фрлат се собира нивниот збир и играчот треба да извлече плочка од редот со збирот на коцките. Откако ќе ја извлече плочката ја става на врвот на кулата, по што коцки фрла наредниот играч. Играта трае додека не се сруши кулата, губи оној играч на кому ќе му се сруши кулата.

Пакувањето содржи 54 дрвени плочки и 4 коцки.

Играта може да ја играат 2 - 4 играчи

Играта се препорачува за возраст над 4 години.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: jenga

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 14:00 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2020. UKION SHOPS