Најново
Chicco - Лисица ABC IT-EN
  • Chicco - Лисица ABC IT-EN
  • Chicco - Лисица ABC IT-EN
  • Chicco - Лисица ABC IT-EN

Chicco - Лисица ABC IT-EN

2.790 ден.
Шифра на производ: 9508
Достапност: На залиха
Количина:

ИНТЕРАКТИВНА ЛИСИЦА- Меката лисица на Chicco е сладок пријател кој го придружува Вашето дете во откривањето на првите зборови на италијански и англиски јазик.
Со активностите инспирирани од методот Монтесори, детето може да научи и да ја облекува симпатичната Фокси.

- Јазична игра 3 во 1: со лисицата Foxy детето на забавен начин им пристапува на јазиците; Со притискање на 3-те интерактивни точки, детето ги учи имињата на облеката и деловите од телото на два јазика, преку рими, песни и три еволутивни начини на игра.

- Еволутивна кадифена играчка: од 6 месеци, лисицата Foxy е првиот мек пријател што се гушка; како што расте детето, кадифената играчка станува жива играчка со која може Вашето дете да ги научите првите зборови и да се облекува самостојно преку развивање логика и умешност. Инспирирани од методот Монтесори: со лисицата Foxy, децата можат да си играат со 3 Монтесори инспиративни активности; Со поврзување на копчето и чевелот, тие развиваат рачна координација, а исто така учат да го прават истото.

- 4 ИНТЕРАКТИВНИ КОПЧАЊА Со притискање на рацете, увото и стапалото на лисицата Foxy се активираат преку 35 содржини на два јазика, вклучувајќи први зборови, фрази, смешни рими и песни.
За да го префрлите режимот на игра, едноставно притиснете го копчето за репродукција.
Мека кадифена: лисицата Foxy е направена од мек материјал кои ја прават добра кадифена играчка за гушкање.
За да се обезбеди висока хигиена, кадифената играчка може да се избрише со влажна крпа.

Лисицата Foxy нуди три интерактивни начини на игра инспирирани од методот Монтесори (чевли, ракавици и копче) за да им помогне на малите да развијат фина моторика и координација на рака-око.
Едукативна игра погодна за деца од 6 месеци до 4 години. Потребни се 3 x AAA батерии (вклучени).

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: lisica, interaktivna, plishana
Chicco - Лисица ABC IT-EN ИНТЕРАКТИВНА ЛИСИЦА- Меката лисица на Chicco е сладок пријател кој го придружува Вашето дете во откривањето на првите зборови на италијански и англиски јазик. Со активностите инспирирани од методот Монтесори, детето може да научи и да ја облекува симпатичната Фокси. - Јазична игра 3 во 1: со лисицата Foxy детето на забавен начин им пристапува на јазиците; Со притискање на 3-те интерактивни точ.. Category: Product #: 9508 Regular price: 2.790 ден. 2.790
Available from: ЕЛМАР ТРЕЈД ДООЕЛ

Инфо

БУБАМАРА ИНТЕРНЕТ ПРОДАВНИЦА

Купените производи може да ги подигнете два дена по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:00 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (во близина на Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената за достава изнесува 130 денари.

За нарачка над 1500 денари

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2024. UKION SHOPS