Најново
Седиште за автомобил - Chicco Unico Plus 0-36кг
 • Седиште за автомобил - Chicco Unico Plus 0-36кг
 • Седиште за автомобил - Chicco Unico Plus 0-36кг

Седиште за автомобил - Chicco Unico Plus 0-36кг

13.990 ден.16.890 ден.
Шифра на производ: 2254
Достапност: На залиха
Количина:

Седиште за автомобил - Chicco Unico 0-36kg

 • опремено со систем за ротација од 360 ° 
 • боја на седиште: црна
 • седиштето за автомобил Unico Plus е најфлексибилното седиште за автомобил - од раѓање до 36 кг. Тоa нуди совршена комбинација на безбедност и удобност
 • седиштето во автомобилот се инсталира со конектори за изофикс и сигурносен појас со 3 точки на отпор за сите возрасти, со што се обезбедува максимална стабилност и безбедност
 • unico Plus има софистициран систем за заштита од странични удари и во исто време дополнителна подлога за максимална удобност и безбедност за најмалите
 • лесно се инсталацира за сите возрасти
 • групата 0+ (0-13 кг) секогаш се инсталира во спротивна насока на патување. Софистицираниот систем за ротација ви овозможува да го свртите седиштето во саканата положба во насока на патување или во спротивна насока
 • група 1 (9-18 кг) се инсталира во правец на патувањето. За максимална удобност дури и при подолги патувања, седиштето на автомобилот може да се постави во 3 позиции
 • група 2/3 (15-36 кг) се инсталира во правец на патување и детето е прицврстено со појас за возило со 3 точки на отпор
 • благодарение на прилагодливата висина на потпирачот за глава, лесно можете да го прилагодите седиштето на висината на детето до 12 годишна возраст
 • седиштето за автомобил е дизајнирано да обезбеди максимална удобност во текот на растот на детето, обложено од висококвалитетен мек материјал кој дише
 • unico Plus е во согласност со стандардот ECE R44/04 за групата 0/1/2/3
 • димензии: висина: 60-78см, должина: 49см, ширина: 57см.
 • тежина: 8,8 кг

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: sedishte, avtomobil, чико
Седиште за автомобил - Chicco Unico Plus 0-36кг Седиште за автомобил - Chicco Unico 0-36kg опремено со систем за ротација од 360 °  боја на седиште: црна седиштето за автомобил Unico Plus е најфлексибилното седиште за автомобил - од раѓање до 36 кг. Тоa нуди совршена комбинација на безбедност и удобност седиштето во автомобилот се инсталира со конектори за изофикс и сигурносен појас со 3 точки на отпор за сите возрасти, со што се об.. Category: Product #: 2254 Regular price: 13.990 ден. 16.890
13.990
Available from: ЕЛМАР ТРЕЈД ДООЕЛ

Инфо

БУБАМАРА ИНТЕРНЕТ ПРОДАВНИЦА

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:00 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (во близина на Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената за достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1500 денари

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

 • 070/841-712
 • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2023. UKION SHOPS