Седиште за автомобил - Primebebe fuzz
  • Седиште за автомобил - Primebebe fuzz
  • Седиште за автомобил - Primebebe fuzz
  • Седиште за автомобил - Primebebe fuzz

Седиште за автомобил - Primebebe fuzz

3.300 MKD
Шифра на производ: 0171100
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Седиште за во автомобил Primebebe погодно од раѓање до 4 годишна возраст или до 18кг. Седиштето е во согласност со европскиот стандард ECE 744 / 04. Седиштето е дизајнирано да обезбеди правилна положба на грбот на бебето. Идеално за поголеми деца, големо анатомско седиште и удобна лежечка положба која ќе му овозможи на детето удобно да седи на долгите патувања.

Карактеристики:

  • можност за регулирање на наслонот во 3 позиции кои се фиксираат
  • безбедносен појас во 5 точки на регулирање, лесно се прилагодуваат со висината на детето
  • штитници за главата обезбедува дополнителна удобност и поддршка на бебето
  • осигурува максимална странична заштита од удар
  • навлаката од седиштето лесно се вади и може да се пере рачно на 30*С

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: sediste

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:30 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2020. UKION SHOPS