Primebebe количка - Latitud brown
  • Primebebe количка - Latitud brown
  • Primebebe количка - Latitud brown
  • Primebebe количка - Latitud brown
  • Primebebe количка - Latitud brown

Primebebe количка - Latitud brown

11.590 MKD
без ДДВ: 11.038 MKD
Шифра на производ: 0171138
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Функционална и модерна количка наменета за секојдневни прошетки на Вашите најмили. Количката е наменета за деца на возраст од 0 до 36 месеци. Подеслив наслон за грбот, кој се спушта во 3 различни позиции. Лесна алуминиумска конструкција на која лесно и брзо може да се постави корпата. Kорпата многу лесно и едноставно со притискање на копче кое се наоѓа на рачката од количката, ротирa за 360 степени без да се извади од конструкцијата. Материјалот на количката е изработен по Oeko-Tex standard 100 што значи дека е потполно сигурно за Вашето бебе не содржи супстанци или хемикалии кои може да ја ирититаат  бебешката кожа. Предниот држач се отстранува, што овозможува полесно сместување на детето во количката. Корпата лесно се прави во положба за седење. Материјалот се вади за перење. Длабока и пространа тенда за заштита од сонце со 3 позиции и дополнителна мала тенда, прозорче од кое може да го гледате детето. Голема корпа за складирање(максимална тежина 2кг). Количката има ротирачки предни тркала, на задните тркала се наоѓаат кочниците, рачката на количката се прилагодува во 3 позиции, дополнителна мека подлога која има зимска и летна страна. Брзо и едноставно се склопува и расклопува количката.

Димензија на расклопена количка: 118 х 63 х 76см.

Димензија на склопена количка: 35 х 63 х 76см.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: kolicka

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:30 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2019. UKION SHOPS