Диносаурус  - креативен сет со пластелин
  • Диносаурус  - креативен сет со пластелин

Диносаурус - креативен сет со пластелин

490 MKD
Шифра на производ: 29956
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Сет со пластелин, супер забава за малите креативци. Направете дино скелети со помош на пластелинот, како и различни форми со помош на модлите вклучени во пакувањето и украсете го диносаурот со различни додатоци од пластелин.

Сетот содржи:

  • пластичен диносаурус со подлога 
  • 6 туби пластелин во различни бои: сина, розева, виолетова, зелена, жолта и розева
  • 2 модли

​Производот се препорачува за деца над 3 години.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: dinosaurus, plastelin

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:30 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА - интернет продавница © 2020. UKION SHOPS