Хеликоптер на далечинско управување
 • Хеликоптер на далечинско управување
 • Хеликоптер на далечинско управување
 • Хеликоптер на далечинско управување

Хеликоптер на далечинско управување

950 MKD1.200 MKD
без ДДВ: 805 MKD
Шифра на производ: 16199
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Забавата е загарантирана! Веднаш што ќе го отпакувате можете да управувате со него, 1,2,3  и подготвени за првиот лет без било какво монтирање. Хеликоптерот може да лета во затворени простории, но ќе ви биде многу поинтересно да го направите на отворен простор без никакви пречки. Со контролите што може да ги користите за возење на хеликоптерот во сите правци многу е лесно да ги усовршите вештините за летање и да ја зголемите забавата на повисоко ниво! Израдувајте се себе и Вашето дете со овој прекрасен хеликоптер и поминете квалитетно време заедно исполнето во забава!

Карактеристики:

 • Далечинското работи на батериии, потребни се: 6 х 1,5 V AA батерии алкални, батериите не се вклучени во пакувањето.
 • Хеликоптерот се полни преку далечинскиот управувач со USB кабел.
 • Во пакувањето се вклучени две резервни перки за хеликоптерот
 • Потребно време за полнење на хеликоптерот: 35-45 минути.
 • Времетраење на летањето: 6-8 минути.
 • Димензија на хеликоптерот: 23х11см.

Производот се препорачува за деца над 14 години.

 • Напомена: на десната страна на далечинскиот управувач се наоѓа капаче каде што е USB кабелот за полнење на хеликоптерот.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: helikopter

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:30 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

 • 070/841-712
 • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА ИГРАЧКИ © 2019. UKION SHOPS