Забавна игра пингвини
  • Забавна игра пингвини
  • Забавна игра пингвини
  • Забавна игра пингвини

Забавна игра пингвини

450 MKD
без ДДВ: 381 MKD
Шифра на производ: 66245
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Забавна игра со пингвини. Играта може да ја играат повеќе играчи.

Начин на играње: поделете ги помеѓу себе пингвините и најмладиот играч може да ја започне играта. Секој играч треба внимателно да става по еден пингвин на сантата мраз, притоа внимавајќи да не ја наруши рамнотежата на сантата. Доколку ви паднат пингвините почнувате од почеток. Оној играч кој ќе ги нареди сите свои пингвини на сантата е победник во играта.

Играта содржи:

  • 1 база
  • 1 санта мраз
  • 24 пингвини

Играта се препорачува за деца над 3 години.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:30 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА ИГРАЧКИ © 2019. UKION SHOPS