Забавна игра - Колорама
  • Забавна игра - Колорама
  • Забавна игра - Колорама

Забавна игра - Колорама

280 MKD
без ДДВ: 237 MKD
Шифра на производ: 26551
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Колорама е првата друштвена игра на Вашето дете. Во зависност од возраста може да се играат повеќе игри, може да се игра со една или со двете коцки. Едната коцка е со форми, додека другата со бои.

  • Игра 1

На почеток може да се игра со една коцка (по избор форма или боја), така што се редат формите на таблата и се фрла коцката, тоа што ќе ви се падне тоа се вади од таблата. Играчот што има највеќе форми извадено е победник во играта. На истиот начин се игра и со двете коцки.

  • Игра 2

За оваа игра таблата е празна, формите се делат помеѓу играчите и потоа се фрла коцка (или двете коцки заедно). Тоа што ќе ви се падне од коцките, таа форма ја ставате на таблата. Победник е играчот што прв ќе ги нареди своите форми.

Играта е многу забавна, се учат формите и боите, препорачана возраст е 3+ години.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: kolorama, colorama

Инфо

Купените производи може да ги подигнете еден ден по купувањето, од Понеделник до Петок 09:00 - 16:30 часот.

Нашите простории се наоѓаат на ул.Њу Делхиска 2-3/4 (позади Веро Тафталиџе).

Доколку сакате производот да ви биде доставен цената на достава изнесува 120 денари.

За нарачка над 1000 денари                                                                                                     

ИСПОРАКАТА ДО ВАШИОТ ДОМ Е БЕСПЛАТНА

Контакт

  • 070/841-712
  • igrackibubamara@gmail.com

Facebook

БУБАМАРА ИГРАЧКИ © 2019. UKION SHOPS